Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze funkcjonują przy jednostkach OSP i mają za zadanie spopularyzować wśród dzieci i nastolatków bezinteresowną działalność na rzecz danej jednostki, a co za tym idzie, całego społeczeństwa.

Temat kształcenia w MDP został w ostatnich latach bardzo zaniedbany. W wielu jednostkach ich szeregi zaczęły się znacznie przerzedzać, a w konsekwencji całkowicie zanikać. Dodatkowo sytuacji nie poprawiła szalejącą w ostatnim czasie pandemia, która na jakiś czas uniemożliwiła działania.

Ale uwaga, teraz, po dłuższej przerwie, odnawiamy szyki! Wspólne ćwiczenia i zajęcia za równo teoretyczne jak i praktyczne, na spotkaniach odbywających się raz w miesiącu to idealne podstawy do rozpoczęcia przygody z pożarnictwem.

Jeśli myślisz o swojej przyszłości i o karierze strażaka albo po prostu pomaganie innym sprawia ci przyjemność, daje satysfakcję i poczucie spełnienia, wystarczy tylko się zapisać!

Serdecznie zapraszamy!Instruktorzy:

Paweł Deszcz – Grupa Ogniki

Krzysztof Jakóbik – Grupa Ogniki

Aleksandra JakóbikGrupa Płomyki

Agnieszka Synal – Pierwsza Pomoc

Piotr Obal Grupa Płomyki