Plama substancji ropopochodnej

 

22 lipca, na chwilę po godzinie 22, zostaliśmy zadysponowani przez SKKP Chrzanów do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z drogi. Zgłoszenie mówiło o ulicy Wyszyńskiego w Babicach. Po rozpoznaniu okazało się, że plama kończy się za skrzyżowaniem tejże ulicy z DW781. Substancja została zneutralizowana, a my rozpoczęliśmy powrót do koszar.

W trakcie dojazdu do remizy, zastaliśmy na ulicy Krakowskiej w Babicach kolejną plamę, która miała około 400m. Po zgłoszeniu sytuacji do SKKP, przystąpiliśmy do kolejnej neutralizacji.

Do koszar wróciliśmy około godziny 23.

Nawałnica przeszła nad Powiatem Chrzanowskim

 

W dniu 23 lipca o godzinie 17, zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP Chrzanów. Tym razem okazało się, że zastęp naszej jednostki zadysponowany zostaje do usuwania skutków nawałnicy, która chwilę wcześniej przeszła nad Powiatem Chrzanowskim.

Udaliśmy się do Żarek, gdzie zastaliśmy kilka drzew powalonych na jezdnię, która była jedyną drogą dojazdową do okolicznych gospodarstw domowych. Nasze zadanie polegało na usunięciu drzew oraz udrożnieniu drogi.

Do koszar wróciliśmy po godzinie 18.