Interwencje

Usuwanie skutków opadów śniegu

W całym Powiecie Chrzanowskim, od dnia wczorajszego cały czas pracują strażacy Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Działania związane są z silnymi opadami śniegu.
My również rozpoczęliśmy śnieżny weekend od zadysponowania nas przez SKKP w Chrzanowie do usunięcia powalonych drzew znajdujących się na części jezdni pomiędzy Włosienią a Rozkochowem.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 5. Pierwsza dyspozycja dotyczyła nisko wiszących nad drogą kabli telekomunikacyjnych. Początkowo był to jeden przypadek na ulicy Zatorskiej w Olszynach, ale okazało się że przypadków jest więcej- zarówno na tej drodze jak i na ulicy Zakopiańskiej w Babicach. Nasze działania polegały na usunięciu z kabli zalegającego śniegu.

Kolejny raz zadysponowano nas do powalonych drzew na Drodze Wojewódzkiej 780. W tym wypadku usunęliśmy łącznie 5 drzew zalegających na jezdni. Do remizy wracaliśmy tą samą drogą którą przyjechaliśmy i najechaliśmy na drzewo, które chwile wcześniej powalił na drogę nadmiar śniegu blokując przy tym obydwa pasy ruchu.

Następne wezwanie, według przekazu zgłaszającego, dotyczyło zerwanego kabla elektrycznego i zaleganiu go na jednej z ulic Zagórza. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, okazało się że sytuacja nie jest jednak tak zła. Kabel leżący na drodze oraz blokujący dojazdy do posesji, należał do firmy telekomunikacyjnej. Nasze działania polegały na powtórnym jego podwieszeniu oraz udrożnieniu dojazdu do domów. Przy okazji, prewencyjnie zrzuciliśmy śnieg z sąsiadujących przewodów tego typu, żeby zapobiec kolejnym awarią zagrażającym mieszkańcom.

Te zdarzenia pokazały jak lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zasilił naszą flotę rok temu, zwiększa mobilność członków naszej OSP przy likwidacji lokalnych zagrożeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *