Interwencje

Zderzenie czołowe na Zakopiańskiej

W dniu dzisiejszym, o godzinie 14:23, zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Chrzanowie. Po dotarciu do remizy okazało się, że zgłoszenie do którego będziemy wyjeżdżać dotyczy zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych z osobami poszkodowanymi. Natychmiast wyjechaliśmy na miejsce zastępem GLMBRt.

Po dotarciu na skrzyżowanie ulic Zakopiańskiej i Piastowskiej w Babicach i rozpoznaniu sytuacji zgłoszenie się potwierdziło.

Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz opieką nad poszkodowanymi.
Po chwili na miejscu pojawiła się Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach, która dołączyła do wykonywanych czynności przejmując opiekę nad częścią poszkodowanych oraz zabezpieczając drogę.

SKKP również zadysponowało dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, której funkcjonariusz czuwali nad prawidłowym przebiegiem czynności.

Po jakimś czasie zaczęły przyjeżdżać ambulansy z okolicznych podstacji oraz oświęcimskiego szpitala. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę czterech Zespołów Ratownictwa Medycznego. Po ich odjeździe, przez kwalifikację zdarzenia jako wypadek, Policja podjęła się wykonywania swoich czynności.

Po ich zakończeniu i usunięciu pojazdów przez operatorów lawet, przystąpiliśmy do neutralizacji płynów wylanych z pojazdów oraz sprzątnięcia rozrzuconych części karoserii i szyb.

Działania trwały trzy godziny podczas których droga zablokowana była w obu kierunkach.

Na miejscu działały:

• 427K27 – GLMB Volswagen