Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Wydarzenia

Zebranie sprawozdawcze za rok 2022

Jak co roku o tej porze w każdej jednostce w Polsce, 25 lutego odbyło się w Babicach zebranie sprawozdawcze za rok 2023.

Po oficjalnym rozpoczęciu, wniesieniu sztandaru oraz ukonstytuowaniu się komisji, przeszliśmy do punktów które były kluczowe podczas tego spotkania.

Zostały odczytane raporty:

• Sprawozdanie z działalności w roku 2022
  • Plan działalności na rok 2023
  • Raport Komisji Rewizyjnej
  • Sprawozdanie finansowe z roku 2022
  • Plan finansowy na rok 2023

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach uzyskał jednogłośnie uzyskał absolutorium.

W zebraniu udział wzięły Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku, po raz pierwszy, zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla najaktywniejszych uczestników spotkań w poprzednim roku. Młodzi adepci pożarnictwa brali udział w comiesięcznych zbiórkach, świętach oraz pracach gospodarczych. Największą aktywność i pomoc wykazali podczas pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy, w której w tamtym czasie rozpoczęła się wojna.

Tradycją zebrań sprawozdawczych w Gminie Babice jest to, że pojawiają się na nich również delegacje z innych jednostek. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas delegaci z:

• Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Mętkowie
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rozkochowie
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórzu

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również między innymi:

• st. kpt. Maciej Kurnik – dowódca JRG w Chrzanowie
  • st. bryg. w st. spocz. Winicjusz Jarczyk – Komendant Gminny