Projekty społeczne

Jestem mały- wiem więcej!

Nasza jednostka stała się partnerem akcji „Jestem mały- wiem więcej” realizowanej w Szkole Podstawowej w Babicach. Jej organizatorem są:
– Małopolski Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP
– Powiatowy Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP
– Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie

Do tej pory spędziliśmy z dzieciakami dwa dni. Podczas zajęć pokazywaliśmy podstawy musztry, BHP w straż pożarnej oraz pełne wyposażenie bojowe.

Najwięcej czasu poświęcone zostało oczywiście na zajęcia praktyczne, na których uczniowie ćwiczyli między innymi wzywanie pomocy na numery alarmowe, resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję bezpieczną czy użytkowanie defibrylatora.

Na życzenie dyrekcji Zespołu Szkół w Babich odbyła się również próbna ewakuacja. Było to zaskoczenie zarówno dla uczniów jak i dla nas. Mieliśmy dzięki temu możliwość ćwiczenia bez wcześniejszego przygotowania- czyli jak na prawdziwy wyjazd przystało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *