Ogłoszenia,  Projekty społeczne

Pomoc dla Ukrainy

Urząd Gminy Babice, w sobotnie popołudnie, ogłosił akcję zbierania najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Punkty zbiórek znajdują się przy każdej remizie Ochotniczych Straży Pożarnych. Również my, przyłączyliśmy się do tego wydarzenia.


Punkt przy naszej jednostce otwarty jest
od poniedziałku do piątku
w godzinach 17:00-19:00.Już w sobotę pokazaliście na co Was stać! Po szybkiej informacji i pomocy internetu, w drogę do punktu przeładunkowego w Alwerni wyjechał bus wypchany brzegi między innymi żywnością, termosami, napojami i produktami dla najmłodszych. W dalszą drogę transport ruszył w niedzielę w godzinach porannych, przewożony przez Druhów z Gminy Alwernia.Co jest potrzebne?

 • koce
 • śpiwory
 • maty do spania (z pokryciem foliowym)
 • materace
 • ubrania
 • peleryny przeciwdeszczowe
 • zapałki i zapalniczki
 • baterie
 • świece
 • zestawy medyczne
 • środki pielęgnacyjne i higieniczne
 • podpaski
 • pieluchy dziecięce
 • pieluchy dla dorosłych
 • ręczniki papierowe
 • ręczniki z mikrofibry
 • środki antyseptyczne
 • maseczki wielorazowe
 • woda
 • produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania
 • batony energetyczne
 • suszone owoce
 • żywność puszkowana
 • makarony
 • płatki błyskawiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *