Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki,  Projekty społeczne

MDP szkoli rówieśników.

Ważnym elementem naszej pasji jest dzielenie się z innymi tym, czego my się nauczyliśmy. W pierwszej kolejności staramy się przekazać swoją wiedzę Młodzieżowej i Dziecięcej Drużynie Pożarniczej, działającym przy naszej OSP. Troszeczkę ich sprowokowaliśmy, żeby ta wiedza poszła dalej.

Poskutkowało to trzema dniami warsztatów w Szkole Podstawowej w Babicach. Tylko jeden z nich poprowadziliśmy my, zaś dwukrotnie gwiazdami były Druhenki które pokazywały swoim rówieśnikom z klasy podstawy pierwszej pomocy.

Dzieciaki przypomniały sobie w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. Kolejnymi aspektami było zachowanie bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności i oddechu, Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa oraz użycie AED.

Z młodszymi dziećmi była to dobra zabawa, która miała za zadanie pokazać sam obraz udzielania pierwszej pomocy, a przy tym zachęcić do dalszej nauki. Starsi zapamiętali więcej i mamy szczerą nadzieję, że wynieśli coś z zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *