Interwencje

Kolizja trzech pojazdów na DW 780

W sobotnie przedpołudnie zawyła syrena w naszej remizie oznajmiając nam potrzebę rzucenia wszystkiego czym aktualnie się zajmujemy i udania się na wezwanie. Na alarm stawił się pełen sześcioosobowy zastęp.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego skierowało nas samochodem GLBMRt, czyli naszym ulubionym Volkswagenem Crafterem, na skrzyżowanie obwodnicy Babic z ulicą Piastowską. Według zgłoszenia- kolizja trzech pojazdów z osobami poszkodowanymi.

Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy już funkcjonariuszy Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po rozpoznaniu sytuacji przystąpiliśmy do działania. Do naszych obowiązków należało zabezpieczenie miejsca, odpięcie akumulatorów, kierowanie ruchem oraz neutralizacja płynów wylanych z pojazdów.

Na czas działań Straży i Policji, wprowadzono ruch wahadłowy, a przy pomiarach wykonywanych przez funkcjonariuszy Policji, droga została całkowicie zamknięta. Jedna osoba została zabrana przez ZRM do szpitala na dalsze badania.

Siły i środki znajdujące się na miejscu:

  • 421[K]23– GBAPr – 2,5/30+250 – MAN
  • 421[K]44– SCRt – Scania
  • 427[K]27– GLBMRt – Volkswagen
  • 3x Radiowóz
  • Zespół Ratownictwa Medycznego

Kopiowanie i wykorzystanie zdjęć tylko za zgodą Administratora.
Skontaktuj się ze mną przez stronę KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *