Ćwiczenia

X Manewry OSP Powiatu Chrzanowskiego

22 kwietnia uczestniczyliśmy w X Manewrach OSP Powiatu Chrzanowskiego organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straż Pożarnej w Chrzanowie. W grze wzięło udział 26 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz grupa medyczna, która zrzesza druhny i druhów z całego powiatu.

Uczestnicy podzieleni zostali na 6 grup, które realizowały założenia przygotowane dla nas przez funkcjonariuszy PSP. My ćwiczyliśmy razem z OSP Mętków, OSP Jankowice i OSP Rozkochów. W dwóch lokalizacjach w Gminie Trzebinia, mierzyliśmy się z sześcioma zagadnieniami.

  • Pożar piwnicy
  • Pożar dachu z uwięzionymi poszkodowanymi
  • Uwięziony poszkodowany w trudnodostępnej studni
  • Pożar lasu
  • Wypadek komunikacyjny z większą ilością poszkodowanych
  • Poszukiwania osoby zaginionej z aplikacją SIRON

Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, a każdy błąd był merytorycznie wytłumaczony żeby wynieść z ćwiczeń jak najwięcej wiedzy oraz umiejętności, a przy okazji sprawdzić sprzęt który mamy na wyposażeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *