Ćwiczenia,  Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki

Maj z Dziecięcą i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

Jest już ciepło i wielki krokami, nieuniknienie zbliża się lato. Dzięki temu można w końcu wyjść z remizy i skorzystać ze słonecznej pogody. Majową zbiórkę postanowiliśmy przeprowadzić na zewnątrz. Niestety plany frekwencyjne pokrzyżowała ospa szalejąca w szkole. Dla tych, którzy jednak dotarli, postawiliśmy na ćwiczenia ruchowe.

Dziecięca Drużyna Pożarnicza

Najmłodsi ćwiczyli na torze przeszkód. Do zrealizowania mieli kilka założeń.

 • Transport torby medycznej
 • Pokonanie niskiej przeszkody
 • Bieg slalomem
 • Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
 • Uciśnięcia klatki piersiowej
 • Rozwinięcie węża
 • Strzał wodą z hydronetki

Wszystko odbywało się oczywiście w parach, żeby dzieci przyzwyczajały się do działania w zespole (zespół=rota) i wzajemnej pomocy. Przy okazji sprawdziliśmy ich umiejętności nabyte na poprzednich zbiórkach.

Wszystkim poszło niesamowicie dobrze, a czasy oszałamiające.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Starsi pozyskiwali troszeczkę inną wiedzę, a ich ćwiczenia były już bardziej wymagające. Na tapetę weszła armatura wodno-pianowa.

Poznali teorię między innymi na temat budowy linii gaśniczej, czy rodzajach węży. Oczywiście na słowach nie można poprzestać. Praktyka najbardziej zostaje w głowie i rękach. Dostali więc kilka prostych założeń do realizacji.

 • Rozwijanie i zwijanie węży
 • Budowa linii gaśniczej
 • Alarmowe zwijanie węży

Jeśli Twoje dziecko marzy o czerwonych samochodach i o tym żeby zostać strażakiem, niech dołączy do jednej z naszych Drużyn Pożarniczych. Plan znajdziecie na stronach:

 • Dziecięca Drużyna Pożarnicza – Płomyki
 • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – Ogniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *