VW Crafter 427[K]27- na pożytek ludzi!

W dniu święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2022 roku, nastąpiła kolejna piękna chwila w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Razem z Wami, drodzy Mieszkańcy, mogliśmy powitać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Volkswagen Crafter w zabudowie firmy Perfekt.

Volkswagen Crafter stojący przed remizą

Został on zakupiony głównie dzięki Wam, drodzy mieszkańcy Babic! To dzięki Waszej decyzji w Zebraniu Wiejskim, została podjęta uchwała o przekazaniu pieniędzy na doposażenie naszej jednostki. Samochód ten, dzięki swojej konfiguracji, w dużej mierze używany będzie do usuwania skutków zdarzeń drogowych. Nie wyklucza to jednak jego udziału w walce z lokalnymi zagrożeniami.
Pojazd jednak sam nie wyjedzie. Wraz z jego odbiorem, została przeszkoleni kierowcy, którzy obsługiwać będą specjalistyczny sprzęt będący na jego wyposażeniu. Nie jest to jednak koniec. Tylko ciągły rozwój, poprzez ćwiczenia, pozwoli nam służyć społeczności lokalnej w sposób właściwy.

Druhny i druhowie z OSP Babice wraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

Koszt nowego pojazdu wraz z zabudową (bez sprzętu) to 295.000zł. Na jego zakup zostały wykorzystane środki:

• 265.000zł- środki statutowe Sołectwa Babice
  • 30.000zł- środki uzyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
Tradycyjne oblanie wozu w wykonaniu Wicemarszałka Łukasza Smółki i Wójta Gminy Babice Radosława Warzechy

Mamy nadzieję, że wszystkim podobało się na miejscu. Oprócz samego powitania, każdy chętny mógł zobaczyć krótki film pokazujący działalność jednostki z ostatniego roku oraz mini muzeum. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście komora dymowa, w której w nieszkodliwy sposób można było poczuć się jak w zadymionym pomieszczeniu podczas pożaru. Wszystkich ogrzewała oczywiście gorąca czekolada i grzaniec wraz ze słodkościami.

Dla tych którzy jednak z jakiegoś powodu przegapili to wydarzenie, lub zwyczajnie chcieliby zobaczyć wszystko z innej perspektywy, powstał film pokazujący przyjazd samochodu… z bramy fabryki aż po przyjazd pod remizę!

Oczywiście podziękowania i szacunek należą się cichym bohaterom, dzięki którym samochód ten zagościł w Babicach! To oni mieli zaszczyt wprowadzić go naszej remizy.

To jednak nie koniec wydarzeń. Jak głoszą słowa wieszcza… Nowy Rok- Nowi My! Staraliśmy się zawsze włączać w życie społeczne. Teraz będzie jednak inaczej. Będzie bardziej, mocniej i więcej! Jakkolwiek to zabrzmiało, naszym noworocznym postanowieniem jest to żeby nie być z Wami tylko gdy dzieje się coś złego. Spotykajmy się częściej w tych miłych okolicznościach.