Wielokrotne pożary nieużytków

W dniu dzisiejszym nasza jednostka była dysponowana do gaszenia nieużytków. Zastęp GBA interweniował aż czterokrotnie!

Pierwszy raz syrena zawyła o godzinie 10. Po zgłoszeniu zostaliśmy zadysponowaniu do wyjazdu do Rozkochowa na ulicę Chemików, gdzie działały już Ochotnicze Straże Pożarne z Rozkochowa i Jankowic oraz JRG Chrzanów.

Kolejny raz syrena zawyła o godzinie 17:30. Znów dyspozycja do Rozkochowa. Tym razem pożar był na tyle rozległy, że na miejscu pracowały Ochotnicze Straże Pożarne z Rozkochowa, Alwerni, Jankowic oraz Mętkowa.

W drodze do koszar zostaliśmy skierowani do kolejnego pożaru traw, tym razem jednak dołączyliśmy do OSP Jankowice w ich miejscowości.

Po przyjeździe do koszar, o godzinie 19:25, syrena zawyła ponownie. Zastęp został zadysponowany do pożaru nieużytków przy wałach Wiślanych w Mętkowie. Tym razem współpracowaliśmy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Żarek.