Interwencje

6ha pożaru- samolot w akcji!

Myśleliśmy, że to już będzie do końca spokojny tydzień. Nic bardziej mylnego! O godzinie 14 rozbrzmiała w naszej remizie syrena. Zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w Jankowicach. Do akcji wyjechaliśmy zastępem GBA.


Siły i środki obecne na miejscu:

  • OSP Babice
  • OSP Rozkochów
  • OSP Jankowice
  • OSP Zagórze
  • OSP Alwernia
  • JRG Chrzanów
  • Samolot gaśniczy Dromader
  • PolicjaSpaleniu uległo tym razem aż 6 hektarów nieużytków przyległych do lasów! Czy podpalający myślą czasami o tym co może się stać? Wiele zwierząt nie zdążyło na pewno uciec przed szybko przesuwającym się ogniem. Najlepszym obrazem były gniazda łabędzi, przed którymi pożar udało się ugasić…

Nasze działania polegały na użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego oraz szybkiego natarcia. Po ugaszeniu pożaru i zabezpieczeniu terenu, wróciliśmy do koszar o godzinie 15:30.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *