Ogłoszenia,  Wydarzenia

30 Finał WOŚP już 30 stycznia!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 30 lat! Chyba każdy spotkał się chociaż raz w swoim życiu ze sprzętem z czerwonym serduszkiem. Większość noworodków w kraju badana była urządzeniami przekazanymi przez Fundację. W tym roku również my zagramy z największą orkiestrą świata.

Już 30 stycznia razem z OSP Jankowice będziemy uczestniczyć w letniej zadymie w środku zimy. Już od godziny 13 znajdziecie nas na Placu Mogielnickiego w Babicach. Nasza strażacka wioska dostępna będzie aż do koncertu w sali kinowej, czyli do godziny 16. A co w niej znajdziecie?

UCZYMY RATOWAĆ!
Sprawdź się w udzielaniu pierwszej pomocy. Przez cały czas, w jednym z namiotów, spotkacie instruktorów którzy pokażą Wam jak poprawnie wykonać między innymi resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) czy ewakuować poszkodowaną osobę z samochodu.
KOMORA DYMOWA
Zobacz w kontrolowanych warunkach jak wygląda zadymione pomieszczenie. Twoim zadaniem będzie odnalezienie niewielkiego przedmiotu i powrót do wyjścia. Wydaje się proste? Spróbuj sam to zrobić.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Zwiedź wozy OSP Babice i Jankowice. Zobacz, dotknij sprzętu i dowiedz się do czego każdy z nich służy. „Opowiadanki” ze strażakami odbędą się w godzinach 13, 14 i 15.
KONKURSY Z NAGRODAMI
W godzinach 13:30, 14:30, 15:30 odbędą się konkursy w których będziecie mogli zgarnąć słodkie paczki od Dan Cake oraz finałowe opaski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cały czas oczywiście będziecie mogli się ogrzać gorącą czekoladą, robić zdjęcia, zwiedzać i pytać. Chcesz rozwinąć i zwinąć węża? Żaden problem. Chcesz dowiedzieć się na własnej skórze ile waży pełen mundur? Nic prostszego!

Oczywiście pośród nas znajdziecie wolontariuszy z puszkami którzy, w zamian za to że wrzucicie choćby złotówkę, okleją Was tradycyjnym WOŚPowym serduchem. Jednak już w tym momencie możecie wpłacić coś do wirtualnej puszki, którą znajdziecie pod spodem!

Już teraz możesz wrzucić coś do puszki!

A żeby było Wam fajnie i muzycznie, to oczywiście nie może zabraknąć hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakim stał się utwór Voo Voo o wdzięcznym tytule „Karnawał- Pozytynwe Myślenie”.

Odtwórz wideo

Jeden komentarz