30 Finał WOŚP w Babicach

W dniu 30 stycznia odbył się 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy tej okazji strażackich akcentów!

Pomimo niesprzyjającej pogody, wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jankowicach, postanowiliśmy stanąć na wysokości zadania i spotkać się z Wami przy babickim Placu Mogielnickiego. Niestety wiatr był na tyle silny, że musieliśmy przenieść się do środka i nie wszystkie przygotowane atrakcje przygotowane na ten czas były dostępne. Dziękujemy jednak tym którzy, pomimo niesprzyjających warunków, odwiedzili nas w sztabie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach oraz zasilili skarbonkę.

Pierwsza Pomoc to coś, co fundacja WOŚP wpiera już od dawna. Wzorując się na programie „Ratujemy i uczymy ratować”, druhny i druhowie z Jankowic przeprowadzili szybki pokaz połączony z kursem. Dzieciaki nauczyły się przy tym jak między innymi wezwać pomoc i na czym polega resuscytacja krążeniowo oddechowa (RKO).

Na sali czekały na Was, tak jak i na zziębniętych wolontariuszy, słodkości i gorąca czekolada. W ruch poszły też kredki! Przy konkursach trzeba było wytężyć odrobinę umysł. Dla najlepszych oraz dla wszystkich którzy się starali, Dan Cake przygotowało niespodzianki w postaci paczek słodyczy oraz gadżetów.

Dziękujemy Wam za to że byliście z nami. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz w tym roku się spotkamy. A tym czasem powolutku odliczamy dni do kolejnego finału. W końcu będzie dobrze. Siemia!