Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki

Gra Terenowa MDP i DDP

Koniec roku szkolnego zbliża się już nieubłaganie, a z nim przyszedł czas na podsumowania. Dlatego w tradycyjną, drugą sobotę czerwca, odbyła się ostatnia przed wakacjami zbiórka Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dzieci i młodzież z naszych drużyn wzięły udział w grze terenowej, zorganizowanej na terenie Skansenu w Wygiełzowie. Dwuosobowe zespoły miały do zrealizowania pięć zadań sprawdzających ich wiedzę praktyczną i teoretyczną.

• pożarniczy tor przeszkód
  • quiz z zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy
  • symulacja osoby poszkodowanej
  • ratowniczy tor przeszkód
  • praktyczne zastosowanie węzłów

Na każdym punkcie, oprócz wiedzy, liczyła się również jak największa ilość zabawy.

Na koniec spotkania, rozdano również Złote Odznaki MDP, dla osób które w tym roku skończyły swoją przygodę z Młodzieżówką i wstąpiły w szeregi Strażaków-Ratowników.

Nie mogło również zabraknąć ogniska z kiełbaskami. Przecież wszyscy stracili sporo siły.