Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki,  Wydarzenia

XVII Zawody Pożarnicze w Alwerni

W sobotę i niedzielę (24/25 czerwca), na stadionie w Alwerni, odbyły się XVII Zawody Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Chrzanowskiego. Impreza podzielona była na dwie części. W sobotę walczyli ze sobą seniorzy OSP, a w niedzielę dzieci i młodzież.

Seniorom przyszło mierzyć się z dwoma zadaniami podczas deszczu oraz niskiej temperatury. Do przebiegnięcia była tradycyjna sztafeta oraz rozwinięcie bojowe. Drużynie męskiej udało się zająć:

  • Gmina Babice – II miejsce
  • Powiat Chrzanowski – V miejsce

Na podium stanęła Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach, czego z całego serca gratulujemy! Zasłużony wynik, ale obiecujemy przebić go w przyszłym roku.

Na gminnym podium stanęła również OSP Zagórze, ale w klasyfikacji powiatowej wyskoczyli poza pierwszą piątkę.

Niedziela była już pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Pośród wielu jednostek, do rywalizacji stanęły jednak dwie nasze drużyny. Na starcie pojawiła się Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Babic. Ilość dzieci robiła wrażenie!

Nasze drużyny miały do pokonania również dwa zadania. Pierwszym oczywiście była sztafeta, w której młode druhny i druhowie, za zadanie mieli pokonać w serię przeszkód przekazując sobie przy tym prądownice.

Kolejnym zadaniem, jak w przypadku seniorów, było rozwinięcie bojowe z torem przeszkód. Zarówno dzieci jak i młodzież musiała poradzić sobie tutaj ze skokami przez przeszkody, utrzymaniem równowagi, umiejętnością tworzenia węzłów, czy obsługą hydronetek. Wyniki jednych i drugich przedstawiały się następująco.

Dziecięca Drużyna Pożarnicza

  • Gmina Babice- I miejsce
  • Powiat Chrzanowski- II miejsce

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

  • Gmina Babice- V miejsce
  • Powiat Chrzanowski- XV miejsce

Był to debiut jednej i drugiej drużyny i nikt nie jechał z nastawieniem na wygraną. Miała to być czysta zabawa i poznanie swoich sił. Młodzieży, w przyszłym roku oczywiście będzie lepiej!

Najmłodsi pokazali moc i zdeterminowanie. Wszyscy mamy się od nich czego nauczyć… trzeba się bawić tym co robimy, a nie skupiać się na wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *