Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki

MDP- spotkanie w lutym

Kolejny miesiąc działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy naszej jednostce to kolejne wyzwanie dla młodych druhen i druhów. Staramy się, żeby każde spotkanie miało inny temat przewodni, a co za tym idzie niosło z sobą świeżą wiedzę.


Tym razem młodzi adepci pożarnictwa skupili się na rzeczy potrzebnej jak ubezpieczenie. A dlaczego? Warto mieć z nadzieją że nigdy nie będzie potrzebne.
Pierwsza pomoc, bo to właśnie o niej mowa, jest warta poznania oraz regularnego utrwalania. Jako że przekrój wiekowy naszej MDP jest spory, uczestnicy przede wszystkim dowiedzieli się jak najłatwiej mogą pomóc, czyli poprawnie wezwać pomoc do poszkodowanego.

Następnie odbyły się zajęcia praktyczne mające pokazać, że podstawowe kwestie pierwszej pomocy nie są takie ciężkie jak mogą wydawać się z boku. Dlatego też sprawdzenie oddechu, udrożnienie dróg oddechowych, zmiana pozycji poszkodowanego czy pozycja boczna bezpieczna nie stanowią już dla nich problemu.Twoja pociecha chciałaby rozwijać swoją pasję, nauczyć się ciekawych i przydatnych rzeczy, a przy tym wypełnić kawałek weekendu? Zapraszamy w każdą drugą sobotę miesiąca o godzinie 15 do naszej remizy! W razie jakichkolwiek pytań- pisz. Na pewno odpiszemy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *