Iskierki,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Ogniki,  Płomyki,  Wydarzenia

Wspólne sadzenie drzew

Tym razem Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza brała udział w akcji, która była niewiele związana ze strażą. Małe druhny i druhowie podjęli się wspólnego posadzenia kilku tysięcy sadzonek buka.

Akcję zorganizowała firma Dan Cake wspólnie z Nadleśnictwem Chrzanów. Było to podsumowanie ekologicznej akcji z poprzedniego roku, w której to uczestnicy wyjeździli 4000 tysiące sadzonej w sportowej rywalizacji.

Drzewka sadzili pracownicy Dan Cake, Skansenu w Wygiełzowie, Nadleśnictwa Chrzanów oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Chrzanów i OSP Babice.

Na miejscu oprócz tego po co się spotkaliśmy, dzieciaki mogły się wiele dowiedzieć o lesie od przedstawicielki Lasów Państwowych oraz zagrać w ekologiczne gry i zabawy.
Wszystko zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami w Muzeum Etnograficznym w Wygiełzowie.